TÜRKİYE'DE CP

1987 yılında İnegöl' de C.P. Standart Gıda San. ve Tic. A.Ş." olarak Türkiye'de faaliyetlerine başlamıştır.

C.P. Standart Gıda Sanayi ve Ticaret A.Ş uluslararası teknolojisi ve kalitesiyle gerek yem sektörünün, gerek ise piliç eti sektörünün gelişmesinde önemli rol oynamakta ve ülke ekonomisine katkıda bulunmaya devam etmektedir.

İnegöl ,Turgutlu ,Ankara ,Hendek Hayrabolu ve Tarsus ‘da kurulu 6 adet yem fabrikasında Uluslararası kalite standartlarında kanatlı,küçükbaş ve büyükbaş hayvan yemleri üretmektedir. Ziraat Mühendisi ve Veteriner Hekimden oluşan eğitimli uzman kadrosu ile, yıllardır üreticilere bakım ve besleme konusunda eğitimler veren C.P Yem ülkemiz hayvancılığının gelişmesine ve Türk tarımsal sanayi, Türk hayvancılığına ve Türk insanına önemli katkılarda bulunmuştur ve bulunmayada devam edecektir. Her fabrikamızda bulunan toplam 6 adet labaratuvarda yem kalite standartımızın sürekliliğini sağlamak amacıyla kullandığımız fiziksel ve kimyasal analizler yapılmaktadır.

Bugün C.P Yem Türkiye'de kazandığını yine Türkiye'de yatırım yaparak değerlendiren, yeni istihdam olanakları yaratan, yem ve gıda sektörünün en güçlü kuruluşlarındandır.

"C.P.YEM olarak 100 yıllık Uluslararası bilgi birikimini, 30 yıldır Ülkemiz insanının hizmetine sunmaktan gurur duyarız."